Efektivní prodej nemovitosti s navýšením ceny

2T3A0459
2T3A0459

Prodáno po dvou týdnech v nabídce!

Když mne oslovila majitelka tohoto bytu abych jí pomohl s prodejem, tak jsem přemýšlel, jak tento atypický byt co nejlépe prezentovat a prodat za co nejvyšší cenu i když se jednalo o umístění v -1 podlaží a byt v družstevním vlastnictví bez možnosti převodu do osobního.

Každá nemovitost si vyžaduje specifický přístup a nastavení marketingové strategie. Se svým týmem jsme byt dokonale připravili (Home staging) pro profesionálního fotografa, natočení video prohlídky a naskenování pro virtuální prohlídku. Tato příprava a realizace zabere sice několik hodin náročné práce, ale výsledek stojí za to. Nabídka rozhodně nezapadne mezi ostatní, ale zaujme na první pohled.

Při samotném spuštění inzerce jsem nastavil jasně daný termín prohlídkového dne s odstupem 14 dnů. Takto stanovený termín je velmi efektivní hned z několika důvodů. Prohlídky se uskuteční plánovaně a nemovitost se připraví tak, aby bylo vše jako v inzerci. Majitelé nejsou stresováni neplánovanými prohlídkami jednotlivě a nárazově. Zájemci dostanou předem veškeré informace k nemovitosti (náklady na bydlení, rekonstrukce, záznam o právní nezávadnosti, atd..) Časová úspora a efektivita je pak k nezaplacení.

Součástí inzerce není jen umístění na realitní servery, ale zaměřuji se i na placené kampaně na sociálních sítích jako je Facebook, Instagram a propagaci i v blízkém okolí samotné nemovitosti. Umístěním plachty na nemovitost s nápisem „NA PRODEJ“ a letákovou kampaní v počtu 1 000 ks letáků, tak oslovím maximální počet zájemců.

V tomto případě se přihlásilo 6 zájemců a všichni byli zároveň prověřeni zda jsou bonitní. Při prohlídkovém dni, který probíhá s každým zájemcem individuálně a přesto na sebe časově navazují, se pro byt rozhodli 3 vážní zájemci se stejným způsobem financování. Zvolili jsme tedy férový a transparentní postup a vytvořili možnost prodeje nejvyšší nabídce. Inzertní cena byla 1.649.000,-Kč a cena finální, za kterou jsme tento byl prodali, byla úžasných 1.765.000,- Kč. Navýšení tedy o 116.000,- Kč pro majitelku.

Pokud se i vy chystáte svoji nemovitost prodat, rád pomohu i vám.

Video prohlídka bytu zde:  https://www.youtube.com/watch?v=WvH3H4HtlQE

 

Máte dotaz?
Zeptejte se mě na cokoliv…

Každý den jsem tu pro vás. Pokud byste vás zajímalo cokoli ohledně nemovitostí, zavolejte, napište.

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na další mé články

realityrichter druzsevni byty
Články

Družstevní byty jako levnější cesta k vlastnímu bydlení?

Hledáte nové bydlení, ale ceny na realitním trhu vám dělají vrásky na čele? Možná byste…
realityrichter jak vybrat pozemek pro stavbu dobu main
Články

Jak vybrat pozemek pro stavbu domu

Pokud plánujete koupi pozemku, na kterém si chcete postavit vysněný rodinný dům, je důležité provést…
realityrichter druzsevni byty

Družstevní byty jako levnější cesta k vlastnímu bydlení?

Hledáte nové bydlení, ale ceny na realitním trhu vám dělají vrásky na čele? Možná byste se měli podívat…
realityrichter jak vybrat pozemek pro stavbu dobu main

Jak vybrat pozemek pro stavbu domu

Pokud plánujete koupi pozemku, na kterém si chcete postavit vysněný rodinný dům, je důležité provést jeho důkladné prověření,…