Rezervoval jsem tento nádherný dům

5
5

Příběh prodeje tohoto domu je relativně krátký, ale o to víc mě těší jeho průběh, který je z mého profesního pohledu milníkem.

Realitní trh prošel za poslední rok velkou změnou a v praxi to znamenalo vlastně totální obrat. Prodeje všech nemovitostí se téměř pozastavily, zájemců a kupujících rapidně ubylo a nemovitostí na prodej všeho druhu přibývalo jako hub po dešti.

V mém portfoliu nemovitostí, které nabízím na prodej, je rodinný dům v Brné,  na jehož inzerci mi zavolal kolega z konkurenční realitní kanceláře s tím, že má své klienty, kteří o dům projevili zájem a jestli je možné se domluvit na prohlídce.

Tím vlastně začal tento příběh, o který se chci podělit.

Prohlídku na domě v Brné jsme hned domluvili, kolegovi jsem zaslal kompletní dokumentaci k domu, aby se s klienty na prohlídku mohl připravit a následně jsme se sešli osobně. Dům v Brné jsme prošli společně i se stavařem, kterého si přivedli zájemci, aby vyhodnotil technický stav domu a následně jsme čekali na vyjádření zájemců.

Nakonec se rozhodli dům nekoupit z důvodu nákladné rekonstrukce, která by musela proběhnout, aby splnila nároky zájemců. Požadavky zájemců byly totiž hodně specifické a hledali jsme společně s kolegou makléřem řešení abychom uspokojili bydlení pro třígenerační bydlení což není úplně standardní záležitost a nabídky na trhu s nemovitostmi téměř nejsou.

K celému obchodu jsem přistoupil tak, že pro klienty (zájemce) mého kolegy z konkurenční kanceláře najdeme řešení a společně jsme to vzali jako výzvu. Dále jsem s kolegou udržel spolupráci a nabídl mu další dům z mé nabídky, ale ani tam jsme bohužel nenašli možnost řešení pro třígenerační bydlení.

Kolegovi jsem nabídl jako poslední možnost tento dům i když jsem si byl vědom, že je nad rámec finančního rozpočtu, který byl dán za strany zájemců. Dům jsme opět společně prošli se zájemci, jejich známým stavařem a všem jsem ukázal nový úhel pohledu na tento dům s tím, že sice je nad rámec jejich původních finančních představ, ale dům včetně zahrady je po rekonstrukci a s menšími úpravami je okamžitě k užívání pro celou jejich rodinu.

1 1 scaled 5 scaled DSC07346 scaled DSC07375 scaled

DSC07368 scaled DSC07395 scaled DSC07399 scaled DSC07408 scaled

 

Ano…..tento dům nám vlastně vyhovuje……REZERVOVÁNO!!!

Cena: 9 100 000,-Kč

Video prohlídka domu se záběry z dronu: https://www.youtube.com/watch?v=l_Q2xeJOWkY

Virtuální prohlídka 3D..projděte se celým domem : https://my.matterport.com/show/?m=DcW417Ectbk

Poenta celého příběhu je o tom, že spolupráce napříč značkami realitních kanceláří je možná a je to jen o tom, jak k ní jednotlivý realitní makléři přistoupí.

Při prodeji zastupuji především zájmy a potřeby svých klientů, kteří mi platí provizi za moji práci a rád se o tuto provizi podělím, abych nemovitosti úspěšně prodal…….Někdy je míň prostě víc, nemyslíte???

 

 

Máte dotaz?
Zeptejte se mě na cokoliv…

Každý den jsem tu pro vás. Pokud byste vás zajímalo cokoli ohledně nemovitostí, zavolejte, napište.

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na další mé články

realityrichter druzsevni byty
Články

Družstevní byty jako levnější cesta k vlastnímu bydlení?

Hledáte nové bydlení, ale ceny na realitním trhu vám dělají vrásky na čele? Možná byste…
realityrichter jak vybrat pozemek pro stavbu dobu main
Články

Jak vybrat pozemek pro stavbu domu

Pokud plánujete koupi pozemku, na kterém si chcete postavit vysněný rodinný dům, je důležité provést…
realityrichter druzsevni byty

Družstevní byty jako levnější cesta k vlastnímu bydlení?

Hledáte nové bydlení, ale ceny na realitním trhu vám dělají vrásky na čele? Možná byste se měli podívat…
realityrichter jak vybrat pozemek pro stavbu dobu main

Jak vybrat pozemek pro stavbu domu

Pokud plánujete koupi pozemku, na kterém si chcete postavit vysněný rodinný dům, je důležité provést jeho důkladné prověření,…