Interiérové trendy ve znamení maximalismu

richter clanek trendy maximalismus main
richter clanek trendy maximalismus main

Od námořnické modré až ke květinovým tapetám. Maximalismu, který pomalu ale jistě vytlačuje z hledáčku zájmu minimalismus. Přírodní barvy i pestré vzory. Interiérové trendy pro rok 2021 jsou skutečně rozmanité. Pokud chcete své obydlí osvěžit novými nápady, inspirujte se následujícím výčtem.

Přírodní barvy

Neutrální barvy stále hrají prim. A v interiéru nemusí vůbec působit nudným dojmem. Můžete vybírat z pestré palety klasických odstínů a jejich vzájemnými kombinacemi vytvářet zajímavé kontrasty. To platí i pro doplňky, neutrální dekory a vzory. Neutrální odstíny jsou skvělou volbou pro stěny, nábytek včetně pohovek, ložní prádlo i nejrůznější textilní materiály. Bílá může mít teplý či chladný podtón, její vyznění podpoříte nejrůznějšími odstíny šedé, béžové či hnědé.

richter clanek trendy maximalismus 1

Květinové tapety

Používaly je už naše babičky, v moderním pojetí se ale nedrží klasických ustálených postupů. Do vašeho příbytku vnesou melodii a eleganci, rozzáří i potemnělý kout. Květinové vzory se vyrábí v různých velikostech a barevných provedeních. Oblíbené jsou kontrastní a zářivé barvy, stejně tak i abstraktní ztvárnění.

Ženské barvy

Firmy zabývající se návrhem interiérů posouvají ženské tóny s přídechem růžové do popředí. Všechny tyto odstíny dobře fungují v neutrálních místnostech a vytváří tak velice příjemné a elegantní prostředí. Setkat se můžete se všemi nádechy růžové – od světle načervenalé až k bronzové, tupé či starorůžové.

 

Odstín navy blue

Klasická námořnická modrá je barvou tohoto roku. Potkávat se s ní budete všude, ať už na doplňcích, stěnách či nábytku. Dle designérů poskytuje skvělý kontrast jak v interiérech, tak exteriérech. Krásně vyniká v kombinaci s bílou barvou, používat se bude třeba i na kuchyňská dvířka.

richter clanek trendy maximalismus 3

Barevnější kuchyně

Od roku 2010 můžeme sledovat převládající trend, a to v podobě bílých kuchyní. Těm ale pomalu zvoní hrana. Dle návrhářů dojde k posunu. Přírodní dřevo, šedé, mátově zelené či světle modré barvy a větší členění v podobě skříněk, ostrůvků a regálů… To vše umožní majitelům domu udržovat jasnou a vzdušnou atmosféru, aniž by se omezovali pouze na bílou barvu.

richter clanek trendy maximalismus 4

Biophillic design

Rok 2021 je rokem návratu k přírodě. Biophillia je nový trend, který se zaměřuje na využití přírodních elementů v interiéru, k tomu využívá organické prvky i okopírované tvary z přírody. Heslem je udržitelnost. Židle, stoly a podlahy se vyrábí z recyklovaného dřeva, rostliny přispívají k přírodní estetice. Propagován je čistý, přitom však ekologický domov. Ložnice a koupelny se mění v éterické prostory, které jsou tvořeny ze zemitých prvků za použití kovu, dřeva či kamene. Stejným způsobem pak lze přistupovat i k venkovním prostorům, terasám či balkonům.

richter clanek trendy maximalismus 5

Maximalistický design

Minimalismus je out, maximalismus je in. Zatímco minimalismus se zaměřuje na přímočarost, zjednodušování a čisté linie, maximalismus je jeho naprostým opakem. Velkolepá a odvážná pojetí, zářivé barvy, rozmanité vzory, ozdobný dekor, obrazy. Samozřejmě budete muset použít nějaká omezení, při kombinování si ale nebudete muset hlavu nikterak lámat. Maximalismus je o přijetí vznešenosti a okázalosti. Tento styl přeje odvážným variacím, které vystihují estetické cítění majitele i jeho vlastní jedinečnost.

richter clanek trendy maximalismus 7

 

Máte dotaz?
Zeptejte se mě na cokoliv…

Každý den jsem tu pro vás. Pokud byste vás zajímalo cokoli ohledně nemovitostí, zavolejte, napište.

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na další mé články

realityrichter druzsevni byty
Články

Družstevní byty jako levnější cesta k vlastnímu bydlení?

Hledáte nové bydlení, ale ceny na realitním trhu vám dělají vrásky na čele? Možná byste…
realityrichter jak vybrat pozemek pro stavbu dobu main
Články

Jak vybrat pozemek pro stavbu domu

Pokud plánujete koupi pozemku, na kterém si chcete postavit vysněný rodinný dům, je důležité provést…
realityrichter druzsevni byty

Družstevní byty jako levnější cesta k vlastnímu bydlení?

Hledáte nové bydlení, ale ceny na realitním trhu vám dělají vrásky na čele? Možná byste se měli podívat…
realityrichter jak vybrat pozemek pro stavbu dobu main

Jak vybrat pozemek pro stavbu domu

Pokud plánujete koupi pozemku, na kterém si chcete postavit vysněný rodinný dům, je důležité provést jeho důkladné prověření,…